Akrep Avcılar İlaçlama

Dünya’nın her bölgesinde bulunan özellikle sıcak iklimin yaygın olduğu bölgede çok sık görülen çok zehirli ve tehlikeli canlılardandır.

Akrep ; altı bacaklı, başının yanında bulunan iki kıskacı, kuyruğunda bulunan zehirli iğnesi ve baştan kuyruğa doğru kalınlaşan boğumlardan oluşan bir canlıdır. Renkleri ve boyutları yaşadıkları bölgeye göre değişir. En çok görülen renkleri kızıl, kahverengi, sarı ve siyah olanlarıdır.

Bireysel olarak yaşayan bu canlı genelde kaya altlarında, ağaç kütüklerinin tiplerinde ya da harabelerin içlerinde görülür. Gündüzleri yuvalarında dinlenen akrep geceleri avlanmak için ortaya çıkar. Gözleri karanlıkta çok iyi görmese bile ayağındaki özel algılar sayesinde en ufak titreşimi bile algılayabilirler.

Besinlerini küçük sürüngen ve böcekler ile sağlayan akrepler, vücutları çok dayanıklıdır. Bir akrebi derin dondurucuda dondursanız ve sonra çözülmeye bıraktığınızda tamamen eridiğinde yaşayabildiğini görebilirsiniz.

Evlere aç kaldıkları takdirde giren bu canlılar ayakkabı, yorgan ve yastık içlerine girerek saklanırlar. Kendilerini tehlike altında hissettiklerinde sokarlar. Akrep sokması oldukça ağrılıdır ve dayanılmaz acılar verir eğer akrep çok zehirli bir tür ise sonucu ölüme kadar ulaşabilir.

Akrep görülmesi durumunda mutlaka eviniz ve çevresi için mutlaka ilaçlama firması ile görüşüp gerekli tedbiri almanız gerekmektedir. Akrep ilaçlama konusunda geliştirdiğimiz özel ilaçlar ile sizlere böcek ilaçlama servislerimiz ile 7/24 hizmet vermekteyiz.

Leave a Reply