Çiyan

Eklem bacaklı bir canlı olan çiyan son derece zehirlidir. Bu nedenle diğer canlı türleri açısından tehdit oluşturmaktadır. Yurdumuzda da sıklıkla karşılaşılan çiyan sokması çok tehlikeli olmaktadır.Çok çeşitli türleri bulunan çiyan türlerinde bazen zehir hafifken bazı türlerde ani ölümlere yol açabilecek şiddette önemli zehirler bulunabilir. Çiyan ile mücadele bireysel olarak asla başarılı olamamaktadır. Çiyan görüldüğünde yaklaşmak yerine uzaklaşmak bulunduğu alanı karantinaya almak doğru bir adımdır. Sonrasında ise profesyonel bir şirket ile irtibata geçip çiyan ilaçlaması yaptırmak gerekmektedir. Çiyanı öldürmeye çalışmak, çiyanı da paniğe sürükleyeceğinden, çiyan saldırma eğiliminde olacak ve çevresinde tehdit oluşturan canlıları sokmaya çalışacaktır. Bu nedenle bu tip durumlarda hızlıca firmamızı aramanız doğru bir karar olacaktır.

Özellikle sıcak bölgelerde, evde çiyan ile karşılaşmak olasıdır. Yumurtlayarak çoğalan bu hayvan, gündüz saatlerini saklanarak geceleri ise avlanarak geçirir. Direkt olarak insanı sokmayan bir hayvan olan çiyan ancak tehdit gördüğü anda insana saldırmakta ve sokmaktadır. Çok sıcak bölgede yaşayan çiyan zehri son derece tehlikeli ve anında öldürme özelliğine sahiptir.  Bu nedenle de bu tip bölgede yaşayanların her türlü önlemin yanında çiyan ilaçlaması da yaptırması şarttır. Çiyan sokması sonrasında vücutta iki ısırık şeklinde noktacık gözükür. Yüksek ateş ve halsizlik sokmanın ilk belirtilerindendir. Çiyanla savaşmak için işinin ehli bir şirketten yardım almak doğru bir adım olacaktır. Sektörde yıllardır başarı ile çalışmalarını sürdüren ilaçlama şirketimiz fare, akrep, hamamböceği ve benzeri zararlılara karşı sizlere her daim nitelikli hizmet sunmanın yanında çiyandan kurtulmak için de sizinledir.

Titizlikle ve adım adım uygulanması gereken çiyan ilaçlama yöntemleri ancak işinin ehli uzman kişiler ve şirketlerce ekonomik ve seri bir şekilde sonuca ulaşır. Ruhsatsız bir şekilde sektörde boy gösteren şirketler halk sağlığını da hiçe sayarak son derece yanlış ilaçları ve uygulamaları tatbik etmektedirler. Firmamız çiyan ilaçlama şirketleri arasında bir numaradır. Soruna özel çağdaş yaklaşımları, uygun fiyat politikaları ve dinamik hizmeti ile şirketimiz 7 24 çiyan ilaçlama hizmeti vermektedir.

Leave a Reply