Fare

Fare memeli grubundan bir canlıdır ve canlı doğurarak üreler. Memeli canlılar dünyasında bir yılda en fazla üreyen canlılardan olan fareler, yılda 5-6 kere üreyerek her üremelerinde ortalama 10 tane yavru doğururlar. Esnek vücut yapısına sahip olan fare, yapılarına göre küçük olan deliklerden bile rahatlıkla geçebilirler. Tırnakları ve çene yapıları çok güçlü olan fareler, yüksek mesafelere rahatlıkla tırmanabilirler ve güçlü çene ve dişleri ile beton, taş, tahta ve mermerden yapılmış maddeleri kemirebilirler. Vücut yapıları türlerine göre değişkenlik gösteren farelerin, lağım faresi, çatı faresi, tarla faresi, sıçan gibi türleri, diğer fare türlerine göre daha büyük yapılıdır.

Onlarca türü olan fareler, yaşadıkları alanlara ve türlerine göre farklı maddeler ile beslenirler. En çok bilinen fare türleri arasında; Hamster, ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, tarla faresi, sıçan, kanguru faresi, fındık faresi gibi fare türleridir.

Bodrum katlarında, çöplüklerde, tarlalarda, bahçelerde, ev ve işyerlerinde yaşayan fareler, yaz aylarında ve kış aylarında görülebilirler. İnsanları ısırabilen fareler, insanlara çeşitli hastalıklar bulaştırabilirler. Fareler tarafından insanlara geçen en önemli hastalık “Veba” hastalığıdır. Bunun dışında fare ısırması sonucu, tüberküloz, humma, tifüs ve bağırsak hastalıkları farelerden bulaşabilir.

Fare ısırması insanlar tarafından hissedilmez. Çünkü fareler ağızlarında narkoz etkisi hissettiren bir sıvı salgılarlar. Bu sıvıyı ısıracakları bölgeye empoze eden fareler, deriyi uyuşturur ve hiçbir şey hissettirmez.

Fareden kurtulmak için profesyonel ilaçlama hizmeti sağlayan, yasal ilaçlama şirketlerinden fare ilaçlaması talebinde bulunmak yeterlidir. İzmir fare ilaçlama firmaları arasında en ekonomik fiyatlara garantili ve güvenilir fare ilaçlama hizmeti sağlayan böcek ilaçlama şirketimizden bu konuda destek alabilirsiniz. Böcek ilaçlama şirketimiz, İzmir genelinde bulunan şubeleri ile sizlere Fare ilaçlama ve tüm haşere ilaçlamalarında hizmet sağlamaktadır. Arayın ilaçlama şirketimizi sizlere İzmir’in neresinde olursanız olun en kısa sürede hizmet sağlayalım.

Leave a Reply