Halı böceği ilaçlama

Halı böceği küçük yapılı bir hayvan olup bedeninin üst kısmında sert kıllar bulunan bir böcek türüdür. Halı böceğinin boyu ve yapısı türüne bağlı olarak değişir ve genel olarak bir halı böceği 5 – 8mm kadardır. Halı böcekleri türüne bağlı olarak farklı renklerde olabilir. Genel olarak renkleri siyahtır ve ismine de siyah halı böceği denir. Siyah halı böceği zararlı bir böcek türüdür.İnsanların eşyalarına zarar veren bir böcektir. Halı böcekleri insanları ve hayvanları ısırmaz ve onları sokmaz. Halı böcekleri sadece evlerde değil bir çok alanda insanlara zarar verir. Halı böceği genellikle geceleri beslenir. Halı böcekleri genellikle kullanılmayan ve rulo halindeki eşyalar içinde daha çok bulunur ve bu eşyaları kemirirler. Halı böceği besin olarak yün, kıl, tüy, deri, ipek, gibi maddelerden oluşan her türlü eşyaları kemirir ve zarar verir.
Halı böcekleri birçok alanda insanlara zarar verir genel olarak insanlara zarar verdikleri yerler evlerde, elbise deposu, halı mağazalarında ve kumaş fabrikalarında, mobilya depo ve fabrikalarında olmak üzere birçok alanda insanlara zarar verirler. Halı böcekleri genelde elbise ve eşyalar arasında oldukları için her mevsim bunlara rastlamak mümkündür.
Halı böceği yılda birkaç kez çiftleşir ve ürer. Halı böcekleri yumurtasını yaşadığı alana bırakır. Belli bir süre sonra yumurtalar olgunlaşır ve halı böceği yavruları çıkar. Yumurtadan çıkan halı böceği yavruları ortamdaki eşyaları hemen kemirir ve zarar verir. İyi beslenen bir halı böceği her yumurta bırakmada 10’larca yumurta bırakır. Yaşadığınız ortamda halı böceği var ise mutlaka en kısa zamanda bunlar ile mücadele etmek gerekir. Halı böceği ve diğer böceklere karşı yıllardır her türlü ilaçlamayı yapıyoruz. Evde ve iş yerinizde halı böceğine rastladığınızda mutlaka en kısa zaman da bize ulaşın ve ilaçlama hizmeti için randevuda bulunun. Halı böceği ile ferdi mücadele ve ilkel yöntemler ile mücadele etmek kesin çözüm sağlamaz. Halı böceği İlaçlama için ilaçlama şirketlerinden profesyonel isteyin. Korsan pompacılara ve sokak ilaçlamacılarına ilaçlama yaptırmayın. Destek alın ve ilaçlamayı mutlaka yasal çalışan ilaçlama firmalarına yaptırın.Siyah halı böceği ile mücadelede bazı kesimlerde kullanılan naftalin ve benzeri maddeler kullanılmaz. Bu maddeler sadece böceği rahatsız eder ve böcek bu alandan çıkıp diğer kısımlara gider. Ayrıca halı böceğinde jel ve benzeri ilaçlar da kullanmak fayda vermez. Halı ve böcek ilaçlamada genellikle sıvı ilaçlar kullanılır. Halı böceği ilaçlamasında mutlaka bize ulaşın ve sizleri bu böceklerden kurtaralım.

Leave a Reply