Kulağakaçan böceği

Kulağakaçan böceği, boyu ortalama 2–3 cm olan uzun yapılı bir böcek türüdür. Uzun ve ince yapılı olup, kuyruk kısımlarında kıskaçları bulunan kulağakaçan böceğinde 6 tane ayak bulunur. Hızlı hareket eden kulağakaçanlar, beslenmesini tarla ve bahçelerde bulunan meyve ve sebze tülerini kemirerek sağlar.

Kulağa kaçan böceği dış ortamlarda yaprak altlarında, taş altlarında ve yeşil alanlarda yaşar. Ev içlerine yönelen kulağa kaçan böcekleri ilk olarak banyo ve mutfak gibi alanlara yerleşir. Genellikle renkleri sarı ve kahverengi olan kulağakaçan böcekleri, ev içlerinde özellikle gece uyku halinde olan insanların kulaklarından içeriye girer. Bu yolla insanların kulak zarını patlatan bu böceklere bu nedenle kulağakaçan böceği denir.

Kulağakaçan böceği ilaçlama hizmeti almak için İzmir ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz. İzmir ilaçlama şirketimiz günün her saati İzmir’in tüm ilçelerinde kulağakaçan ilaçlama ve tüm haşere türlerinin ilaçlanmasında profesyonel olarak İzmirdeki ilaçlama firmaları olarak hizmet vermektedir.

Leave a Reply