Kulağakaçan İlaçlama

Kulağakaçan böceği forficulidae türünde bir böcektir. Kulağakaçan böceği yapı olarak diğer böcek türlerinden rahatlıkla ayırt edilir. Zehirsiz bir böcek türü olan kulağakaçan böceği insanları ısırmaz fakat kulaklarından içeri girerek arka kısımlarında bulunan kıskaçları ile kulak zarını patlatabilir. Bu nedenle bu canlıya kulağakaçan denir. Toplam altı ayağı olan kulağakaçan böceği hızlı hareket eder. Küçük yapılı olan kulağakaçan böceği uzun ve ince yapılı olup baş kısımlarında 2 tane antenleri ve kuyruk kısımlarında kıskaçları vardır.

Genellikle siyah, kızıl, kahverengi ve sarımsı renklerde olan kulağakaçan böceği gündüzleri taş altlarında, ağaç kovuklarında, yaprak altlarında ve kenar kuytu köşelerde yaşarlar. Beslenemelerini birkisel ürünler ile sağlayan kulağakaçan böceği meyve ve sebzelerin kökleri ile beslenir. Kulağa kaçan ile mücadele için Mutlu ilaçlama şirketimizi arayabilirsiniz. Kulağakaçan ilaçlama ve tüm böcek ilaçlama hizmetlerini ekonomik fiyatlar ile garantili olarak sunan Mutlu ilaçlama şirketimiz günün her saati hizmet vermektedir.

Kulağa kaçan nasıl zarar verir

Kulağakaçan böceği genellikle insanların besin kaynağına zarar verir. Kulağakaçan ekinler arasında bağ ve bahçede oldukça fazla miktarda zarar verir. Kulağakaçan sebze ve meyvelerin sularlından beslenir sebze ve meyve verimini ve kalitesini düşürür. Kulağa kaçan çiçeklerin üreme organlarını, taze yapraklarını ve yeni filizlenmiş sürgülerini kemirip yediği için bitkilerin gelişmesini engeller. Ayrıca Kulağa kaçan böceği insanlar uyurken insanların burun ağız ve kulağına kaçarak insanlara büyük zararlar verebilir.

Kulağa kaçan zehirli mi

Kulağakaçan böceği zehirli bir böcek değildir. Ve kesinlikle beslenmesinde insan ve hayvan kanını kullanmaz bu bakımdan insan ve hayvanları ısırmaz ve sokmaz. Zaten Kulağakaçan böceğinde insan ve hayvanları sokma organı yoktur. Kulağa kaçan böceği geceleri insanlar uyurken insanların kulağına ağzına ve burnuna girerek zarar verir.

Kulağa kaçan eve nasıl gelir

Kulağakaçan böceği insanların yaşam alanlarına farklı şekillerde gelir. Kulağa kaçan evlere ya dışarıdan alınan sebze ve meyveler ile gelir ya evlerin duvar yarıklarından, çatlaklarından, açık bırakılan kapı ve pencereden gelir. Evde Kulağakaçan böceğine rastlandığında mutlaka önlemini almak gerekir.

Leave a Reply