Örümcek ilaçlama

Örümcekler eklem bacaklı ve kanatsız böcek türleridir. Bazı türleri zehirli bazı türleri ise zehirsiz olan örümcek türlerine dünyanın her yerinde rastlamak mümkündür. Türlerine göre değişen fakat genellikle 8 bacaklı olan örümcekler binlerce türe sahiptir. Örümcek dünyada başka hiçbir canlıda olmayan ağ örme özelliğine sahiptir. Örümcek ağ örme özelliği ile avlanmasını ve hareket etmesini sağlar. Ayakuçlarında bulunan vantuzları ile düz duvarlara bile tırmanabilen örümcekler, beslenmelerini küçük böcek ve türleri ile sağlarlar.Örümcek uygun kendisine göre uygun alanlara kurduğu yapışkan özelliğe sahip ağlarına yapışan böcek ve sinekleri yiyerek beslenir. Örümcek muhteşem görünüme sahip ağını çok kısa sürede oluşturarak bilim adamlarını bile hayrete düşürmektedir. Örümcek ağını genellikle ağaçların arasına, kayalıkların arasına, ev içlerinde eşyaların arkasına ve duvarların köşesine kurar. Bazı örümcek türleri çok zehirlidir ve bir insanı birkaç saat içerisinde öldürebilir. Örümcek ısırığı insan vücudunda derin yaralara neden olur.

Bu nedenle örümceklere el ile temas etmemek gereklidir. Örümceğin tehlikesi bedeninin büyüklüğüne göre değil zehrinin etkisine göre değişmektedir. Bu nedenle örümcekten kurtulmak için profesyonel destek almak gereklidir. Örümcek ilaçlama için günün her saati İstanbul genelinde bulunan ilaçlama şubeleri ile örümcek ilaçlama ve tüm böcek ilaçlama hizmetlerini uzman ilaçlama ekipleri ile sağlayan Mutlu ilaçlama şirketimizi arayınız

Örümcek zehirli bir böcek mi

örümcek ve türleri yaşadığı yere ve türüne bağlı olarak bazıları zehirli bazıları da zehirsizdir. Fakat genel olarak birçok türleri zehirlidir. Her örümcek türünün beslendiği canlı türü farklıdır. örümcekler ağlarına düşürdüğü her türlü canlıyı önce zehirler sonra da yer. örümcekler genellikle ağına uçan haşere ve böcekleri düşürür. Bazen ağına kuş, yılan, balık, fare, diğer böcek ve haşereler takıldığında bunları da yer. örümcekler insanları ısırdığında ciddi sıkıntılar verebilir. Bazen zehirler ve tarantula gibi türler ısırdığında ise öldürebilir.

Örümcek ne yer

örümcek ve türleri yaşadığı yere göre farklı besinler ile beslenir. Bazı örümcek türleri ufak böcek ve uçuşan böcekler ile beslenirken bazı örümcek türleri de ağına düşürdüğü her türlü canlıyı sokar ve zehirler ondan sonra bunları yer. örümcekler aç olarak uzun zaman dayanabilirler. örümcekler beslenebilmek için önce bir ağ örer genellikle ağlarını 1 saat içinde örer. Bu ağa düşen canlı ne olursa olsun fark etmez hemen saldırır ve zehirler. Daha sonra örümcek bu avdan beslenir.

Leave a Reply