Pire İlacı

Öncelikli olarak bilinmesi gereken en önemli konu pirelerin vücut anatomilerinin ve de üreme şekillerinin diğer haşere türlerine karşı farklı olduğudur. Bu yüzdendir ki diğer haşereler ile mücadele esnasında kullanılan ilaçlar ve de yöntemler ile pirelerden kalıcı olarak kurtulmak maalesef mümkün olmamaktadır.

Doğru  pire ilacı kullanılsa dahi eğer uygulama hatalı olarak yapıldığı takdirde  çözüme ulaşmak mümkün olmamaktadır. Bunu sebebi ise pirelerin yumurtalarını alana gelişi güzel olarak bırakmalarıdır. Bu yüzden püskürtme yöntemi ile uygulanan pire ilacı neticesinde sadece temas edilen bölgedeki pireler ölmekte ama yumurtaların tamamı imha edilemediği için sorun bir müddet sonra yeniden ortaya çıkmaktadır.

Pire ilaçlama esnasında doğru ekipmanlar kullanılmalı ve de en önemlisi uygulama yapan kişi bu zararlılar ile mücadele konusunda yeterli bilgi birikimine sahip olmalıdır. Önemli olan bir diğer husus ise hatalı pire ilacı kullanımı çevre ve de insan sağlığı ciddi ve de kalıcı hasarlara sebebiyet verebilmektedir.

Leave a Reply